Opcje przeglądania

Rękawiczki jednorazowe – gdzie znajdują zastosowanie?

Jednorazowe rękawiczki mają bardzo szerokie zastosowanie. Korzysta się z nich w salonach kosmetycznych, czy fryzjerskich. Niezbędne są także przy wielu zabiegach medycznych, diagnostycznych i czynnościach pielęgniarskich. Używają ich lekarze, stomatolodzy, dentyści ze względów higienicznych i w celu przestrzegania wymogów sanitarnych. Z takich rękawiczek korzystają również osoby, które mają bliski kontakt z żywnością. Istnieje wiele profesji, wymagających ich noszenia. Oczywiście, przydają się one także przy wykonywaniu codziennych czynności takich jak sprzątanie, używanie detergentów, czy prace w ogrodzie. Jednorazowe rękawiczki chronią nasze dłonie przed przenoszeniem bakterii i przed zabrudzeniem. Zabezpieczają też skórę przed szkodliwym działaniem niektórych czynników. Przydają się zarówno w życiu zawodowym, jak i przy zwykłych domowych obowiązkach. 

Rękawiczki jednorazowe – rodzaje

Bardzo popularne są rękawiczki lateksowe bezpudrowe, wykorzystywane w ośrodkach medycznych i weterynaryjnych, w salonach kosmetycznych, czy przy wykonywaniu wszelkich czynności z narażeniem dłoni na działanie substancji chemicznych. Lateks, ze względu na zawarte w nim proteiny, może wywołać jednak reakcje alergiczne u osób ze skłonnościami do alergii. Dla tych proponujemy w zamian jednorazowe rękawiczki nitrylowe. Kauczuk nitrylowy, z których są wykonane, jest materiałem nieuczulającym, odpowiednim dla alergików. Nie zawierają one także środka pudrującego. W naszym sklepie proponujemy rękawiczki jednorazowe wysokiej jakości w różnych rozmiarach, rozciągliwe, odporne na uszkodzenia, w zestawach po 100 lub 200 sztuk. Oferujemy do wyboru kolor biały, czarny i niebieski w zależności od indywidualnych preferencji klientów.

Rękawiczki jednorazowe – dla kogo?

Nasze zestawy jednorazowych rękawiczek sprawdzają się idealnie w szpitalach i innych ośrodkach medycznych, czy stomatologicznych, w gabinetach kosmetycznych wszelkich przy zabiegach, wymagających ich zastosowania, w salonach tatuażu oraz w punktach gastronomicznych. Lateksowe lub nitrylowe rękawiczki jednorazowe są równie często wykorzystywane w domu. Jeżeli masz wrażliwe dłonie, nie chcesz narażać ich na działanie szkodliwych substancji takich jak detergenty, chronisz je przed zabrudzeniem podczas prac w ogrodzie lub przed uszkodzeniami przy wykonywaniu innych codziennych czynności, to produkt w sam raz dla Ciebie. Wiele osób decyduje się na noszenie takich rękawiczek w trosce o zdrowie, zwłaszcza w miejscach publicznych w czasie zagrożenia epidemiologicznego. Zapoznaj się z szerokim wyborem rozmiarów i kolorów, a jeśli jesteś alergikiem i nie możesz używać lateksu, skorzystaj z rękawiczek nitrylowych. Dbaj o swoje dłonie w pracy i w domu, podczas wykonywania codziennych prac.

Rękawice jednorazowe – bezpieczne zabiegi w gabinecie kosmetycznym

Rękawice jednorazowe, maseczki higieniczne, płyn do dezynfekcji powierzchni i artykuły jednorazowe to podstawowe środki odpowiadające zasadom higieny w gabinecie kosmetycznym. Zasadnicze wytyczne, które dotyczą pracowników wykonujących zabiegi zakładają, że powinni oni regularnie czyścić ręce, używać płynu do dezynfekcji powierzchni, dezynfekować ręce oraz nosić podczas zabiegów rękawice jednorazowe. Utrzymanie higieny podczas zabiegów jest niezwykle ważne z wielu powodów. Klienci zwracają szczególną uwagę na to, czy pracownicy noszą rękawice jednorazowe, maseczki i stosują środki do dezynfekcji. Daje to poczucie bezpieczeństwa i większą pewność, że nie ulegną zakażeniu bakteryjnemu lub wirusowemu, które może przerodzić się w poważniejszą chorobę. Rękawice jednorazowe, maseczki higieniczne i płyn do dezynfekcji powierzchni to także ochrona dla pracowników, którzy w ciągu dnia wykonuję wiele zabiegów i są potencjalnie narażeni na kontakt z drobnoustrojami chorobotwórczymi.

Jakie rękawice jednorazowe wybrać?

W naszym sklepie oferujemy rękawice jednorazowe, które są przeznaczone do pracy w gabinetach kosmetycznych. Rękawice jednorazowe, maseczki higieniczne i środki do dezynfekcji znajdziesz u nas w różnych wariantach, dopasowanych do charakteru pracy. Powodzeniem cieszą się rękawice jednorazowe nitrylowe i winylowe bez pudrowe. Wskazuje się wykorzystanie ich do pracy w laboratoriach, zakładach farmaceutycznych, w przemyśle spożywczym oraz we fryzjerstwie i kosmetologii.

Sięgnij po rękawice jednorazowe – zadbaj o bezpieczeństwo

  • Doskonała bariera ochronna
  • Mikroteksturowanie końcówki placów dla lepszej chwytności
  • Brak zawartości tiomoczników, tiuramów i tiazoli
  • Atrakcyjna cena

Rękawice jednorazowe, maseczki higieniczne i środki do dezynfekcji

Ogólne zasady higieny w gabinecie kosmetycznym obejmują także dezynfekcję rąk, która ma na celu usunąć drobnoustroje chorobotwórcze. Najczęściej stosuje się medyczne rękawice jednorazowe oraz środki do dezynfekcji na bazie alkoholu. Ręce powinno się dezynfekować przed każdym zabiegu oraz po zabiegu dla własnego bezpieczeństwa.

W salonie kosmetycznym wymagane są rękawice jednorazowe medyczne. Chronią one zarówno osobę wykonującą zabieg, jak i pacjenta. Należy je zakładać w trakcie zabiegów, które naruszają ciągłość skóry.

Kosmetyczka dezynfekuje powierzchnie oraz narzędzia kosmetyczne, by nie stanowiły źródła zagrożenia. Coraz częściej stosuje się artykuły jednorazowe zamiast wielorazowego użytku. Do codziennych obowiązków należy wykonanie szeregu czynności antyseptycznych, takich jak przygotowanie stanowisko pracy, dezynfekcja sprzętów, usuwanie zużytych narzędzi, wyrzucenie materiałów zakaźnych do właściwego pojemnika, przygotowanie nowych narzędzi. Czyste narzędzia wyjmuje się ze sterylnego opakowania bezpośrednio przed użyciem. Rękawice jednorazowe, maseczki higieniczne oraz środki do dezynfekcji to podstawa obsługi klientów w gabinecie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl